Arhīvs
Februāris, 2023
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
Aicina izvērtēt iespējamo interešu konfliktu Kultūrkapitāla fondā
Publicēts 21. janvārī, 2009.
Interneta radiostacijas “EIPI Radio” vadītājs Eduards Ozoliņš, šonedēļ Valsts kontrolei un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), nosūtījis aicinājumu izvērtēt iespējamo interešu konfliktu Valsts Kultūrkapitāla fondā (VKKF).

 

Fonda interneta mājas lapā http://www.kkf.lv publiskotā informācija liecina, ka regulāri, gadu no gada, ievērojamas naudas summas tikušas piešķirtas vienām un tām pašām organizācijām un cilvēkiem, kas pietuvināti fonda vadībai, padomei un ekspertu komisijām.


Piemēram, kā liecina minētajā mājas lapā pieejamā informācija, SIA Neputns veidotajiem projektiem, kuros darbojas arī fonda vadītāja Edgara Vērpes sieva Sandra Krastiņa un fonda padomes locekle Ilze Martinsone, VKKF regulāri piešķīris vairākus desmitus tūkstošus latu (2008.gadā piešķirtā summa tikai SIA Neputns projektiem vien sastāda ap 100 000 latu).


“Es, protams, neapgalvoju, ka tur tiešām pastāv interešu konflikts. Vēl vairāk, esmu pat pārliecināts, ka likumīgi tur viss varbūt ir labākajā kārtībā, taču, domāju, ka mēs visi ļoti labi apzināmies un saprotam, ka šodien Latvijā likumus raksta atbilstoši to interesēm, kas “pasūta mūziku”. Taču, tā kā fonda vadība un tai pietuvinātie cilvēki intensīvi sludina “augstus standartus” un kultūras milzīgo garīgo nozīmi, ja Valsts kontrolei vai KNAB izmeklēšanas rezultātā radīsies kaut mazākā šaubu ēna, fonda vadībai būs nekavējoties jāatkāpjas un jāļauj vietā nākt tiem, kas māk ne tikai runāt par “augstiem standartiem” un patiesībā rīkoties gluži pretēji, bet gan īstenot tos arī dzīvē.”, tā situāciju skaidro Eduards Ozoliņš.


Viņš arī norāda, ka šobrīd, kad valsts atrodas tik nelabvēlīgā ekonomiskajā situācijā, būtu vēlreiz jāuzdod jautājums, kam un kā interesēs strādā VKKF un vai lietderīgāk nebūtu fonda funkcijas novirzīt Kultūras ministrijai, kas ļautu ievērojami samazināt fonda administratīvās izmaksas, kas 2007.gadā sastādīja vairāk kā 400 000 latu, no kuriem summa vairāk kā 20 000 latu apmērā, tērēta fonda vadītāja atalgojumam.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: